Legenda zvaná Petřín

Trasa této procházky vede z Pohořelce, přes Strahovský klášter vzhůru k Petřínské rozhledně a poté přes Nebozízek zpět dolů na Újezd. Budete se kochat nádhernými výhledy na Prahu a na petřínské sady a zahrady. Petřín však nebýval vždy zelenou oázou klidu a pohody, kde vzdychají milenci.Tak ho vnímáme dnes. Ale dříve tomu bylo jinak. Kopec nad Prahou má poměrně temnou historii. Své jméno dostal prý z toho důvodu, že byl plný skal (latinsky petra). Poblíž kostela sv. Vavřince bývalo v dávných dobách popraviště. To až Karel IV. zasáhl významně do dějin, když nechal vybudovat Hladovou zeď, o které samozřejmě mnoho uslyšíte. Zkrátka a dobře, čeká vás zajímavé vyprávění plné kontrastů, vyprávění o historii, architektuře a chybět nebudou ani legendy. Například ta o bezhlavém mnichovi, o tajemných petřínských ohních, o zrcadlech či petřínské princezně.

Objednávka - Legenda zvaná Petřín

Objednávat procházku Legenda zvaná Petřín můžete také na emailu info@strasidelnapraha.cz, nebo telefonicky na čísle +420 603 215 324. Vyhrazujeme si možnost termín přesunout náhradním termínem. Z důvodů nízké účasti.

Dárky

Chcete potěšit své blízké?

Darujte některou z exkurzí ve formě dárkového certifikátu. Takovým dárkem překvapíte a potěšíte! Průvodce se bude věnovat jen a jen vám. Tempo, trasa a náplň vycházky tak může být přizpůsobena zcela vašim individuálním představám a požadavkům.

Dárkový certifikát

Cena dárkového certifikátu je 1 800 Kč. Voucher vám vytiskneme na ruční papír, originálně zabalíme a doručíme na vámi udanou adresu. Poštovné je v ceně. Dárkový poukaz je platný pro skupinu max 6 osob, každá další osoba za příplatek 100 Kč (možno doplatit u průvodce). Platnost dárkového poukazu je 1 rok.

Objednat dárkový certifikát

Další procházky Prahou

  • Partneři: