Řemeslo má zlaté dno, aneb Vyšehrad jinak

V rámci této procházky zavítáme na Vyšehrad. Řeč bude ale nejen o jeho bájné historii a legendách, ale i o řemeslnících. Tedy nejen o těch vyšehradských, ale to vám jistě vadit nebude. Přesvědčíte se, že řemeslo má opravdu zlaté dno, že komu se nelení, tomu se zelení a kdo něco umí, ten se prostě  (nejen) v Praze neztratí. Dozvíte se, mimo jiné, čím se dříve platilo, jak se zboží počítalo, vážilo a měřilo, co se dělo s kůží, když se "dubila", čím se zabývali jircháři, kdo byli příštipkáři, co si lidé obuli, když jim švec ušil "krátké dílo", či naopak "dlouhé dílo", či co dělal mlynář s "hasačertem". Po skončení vycházky máte možnost pokochat se půvabem lidových řemesel. Na Vyšehradě totiž v tento den bude slavnostně zahájena výstava Má vlast cestami proměn a Asociace regionálních značek při této přiležitosti pořádá jarmark.

Objednávka - Řemeslo má zlaté dno, aneb Vyšehrad jinak

Objednávat procházku Řemeslo má zlaté dno, aneb Vyšehrad jinak můžete také na emailu info@strasidelnapraha.cz, nebo telefonicky na čísle +420 603 215 324. Vyhrazujeme si možnost termín přesunout náhradním termínem. Z důvodů nízké účasti.

Dárky

Chcete potěšit své blízké?

Darujte některou z exkurzí ve formě dárkového certifikátu. Takovým dárkem překvapíte a potěšíte! Průvodce se bude věnovat jen a jen vám. Tempo, trasa a náplň vycházky tak může být přizpůsobena zcela vašim individuálním představám a požadavkům.

Dárkový certifikát

Cena dárkového certifikátu je 1 800 Kč. Voucher vám vytiskneme na ruční papír, originálně zabalíme a doručíme na vámi udanou adresu. Poštovné je v ceně. Dárkový poukaz je platný pro skupinu max 6 osob, každá další osoba za příplatek 100 Kč (možno doplatit u průvodce). Platnost dárkového poukazu je 1 rok.

Objednat dárkový certifikát

Další procházky Prahou

 • Milí přátelé, zde přinášíme základní program našich procházek.

  Budeme jej podle vašeho zájmu průběžně doplňovat.

  Pro větší skupiny zajistíme na kteroukoliv procházku individuální termín.

  Volejte prosím 603 215 324 (Eva Hotovcová, Eliška Lengálová).

  Těšíme  se na vás :)

 • Dopřejte si procházku po Praze s rodinou či přáteli. Průvodce se bude věnovat pouze Vám! Vyberete trasu, která se Vám libí, termín, který Vám vyhovuje a hurá s námi za dobrodružstvím, zábavou a poučením. Voucher je určen pro šest osob, případné osoby navíc za mírný příplatek. Děti do šesti let zdarma. 

 • Partneři: