Santiniho tajemství (B)

Mág architektury,  chromý genius , největší mystik baroka …. Těmito přídomky  byl a je označován mimořádně talentovaný český architekt italského původu Jan Blažej Santini-Aichel.

Vy  teď máte možnost ponořit se s námi do tajů architektury a zvláště pak do Santiniho  mystického stylu označovaného jako barokní gotika.

Kdo vlastně byl „Santini“… Jak je možné, že člověk, který byl na část těla ochrnutý , byl schopen vybudovat  tak neskutečnou kariéru? Skutečně se spojil s ďáblem, jak mnozí tvrdí? Nebo to snad byla souhra šťastných náhod? Talent a píle? Či dokázal chytře využívat svých vlivných příbuzných? Sehrála svou roli v jeho tvorbě hluboká znalost matematiky, geometrie a numerologie? Či snad to bylo užití kabaly? Tyto a mnohé další otázky si budeme klást při naší procházce Prahou.
 

Nebude to však jen barokní architektura a její tajemství, co bude poutat vaši pozornost. Náš průvodce vás zasvětí i do tajů ostatních stylů. Vysvětlí význam pojmů jako je pilastr, kladí,
rizalit ….Prozradí celou řadu podrobností ze Santiniho života plného záhad a zvratů a seznámí vás s některými jeho stavbami. Zazní i stručné dějiny národa českého, ze kterých Santini vycházel. Trasa vede od Lvího dvora přes Jelení příkop do areálu Pražského hradu ke Katedrále sv. Víta. Poté sestoupíte Nerudovou ulicí na Malou Stranu a přejdete přes Karlův most, kde putování po stopách barokního genia končí.

Objednávka - Santiniho tajemství (B)

Objednávat procházku Santiniho tajemství (B) můžete také na emailu info@strasidelnapraha.cz, nebo telefonicky na čísle +420 603 215 324. Vyhrazujeme si možnost termín přesunout náhradním termínem. Z důvodů nízké účasti.

Dárky

Chcete potěšit své blízké?

Darujte některou z exkurzí ve formě dárkového certifikátu. Takovým dárkem překvapíte a potěšíte! Průvodce se bude věnovat jen a jen vám. Tempo, trasa a náplň vycházky tak může být přizpůsobena zcela vašim individuálním představám a požadavkům.

Dárkový certifikát

Cena dárkového certifikátu je 1 800 Kč. Voucher vám vytiskneme na ruční papír, originálně zabalíme a doručíme na vámi udanou adresu. Poštovné je v ceně. Dárkový poukaz je platný pro skupinu max 6 osob, každá další osoba za příplatek 100 Kč (možno doplatit u průvodce). Platnost dárkového poukazu je 1 rok.

Objednat dárkový certifikát

Další procházky Prahou

 • Milí přátelé, zde přinášíme základní program našich procházek.

  Budeme jej podle vašeho zájmu průběžně doplňovat.

  Pro větší skupiny zajistíme na kteroukoliv procházku individuální termín.

  Volejte prosím 603 215 324 (Eva Hotovcová, Eliška Lengálová).

  Těšíme  se na vás :)

 • Vyprávění o historii a současnosti Pražského hradu. Navštívíme katedrálu sv. Víta, Starý královský palác, baziliku sv.Jiří a Zlatou uličku. Vstupenky do Hradu (okruh B) nejsou v ceně procházky !

 • Partneři: