Stověžatá kráska

Naši zkušení průvodci vás provedou Prahou pod heslem Zábava a poučení v jednom. Procházky jsou určeny pro všechny , kdo se chtějí příjemnou, zábavnou formou blíže seznámit s místy, která jsou naším srdcím tolik blízká.

Stověžatá kráska - Hradčany a Pražský hrad

start: stanice tramvaje Pohořelec (pomník Keplera a de Brahe), průvodce čeká s obrázkem kostlivce

Nádherná trasa této procházky vede přes Pohořelec na Hradčanské náměstí a odtud dále do areálu Pražského Hradu. Kromě jiného uvidíte Katedrálu, Starý královský palác, Baziliku sv. Jiří a všechna tři nádvoří Pražského hradu. Uslyšíte vše důležité o historii a současnosti velkolepého symbolu naší státnosti. Do pestrého koktejlu přidáme i pár zákulisních informací ze života našich panovníků a panovnic. A jak je u nás zvykem, chybět nebudou ani legendy a strašidelné příběhy.

Stověžatá kráska - Historie a legendy Malé Strany, Karlova mostu a Starého Města

start: Malostranské náměstí, kavárna Starbucks, průvodce čeká s obrázkem kostlivce

Procházka je určena pro všechny , kdo mají rádi tajemné příběhy, strašidla a vyprávění o duchách. Vyrazíme z Malostranského náměstí směrem na Kampu. Poté se projdeme po Karlově mostě a přes Klementinum a Mariánské náměstí se dostaneme až na náměstí Staroměstské. Strašidelných pověstí spojených s těmito místy je na tucty. My jsme pro vás vybrali příběhy jak dobře známé, tak i neznámé. A vám stačí odhodit starosti všedního dne a zaposlouchat se do vyprávění našich průvodců.

Stověžatá kráska - Staré Město

start: Prašná brána (blíže k Obecnímu domu), průvodce čeká s obrázkem kostlivce

Staroměstská trasa vede od Prašné brány přes Ungelt a Staroměstké náměstí až ke Karlovu mostu. Nakoukneme na Ovocný trh (neb tam straší a také je tam Stavovské divadlo a Karolinum), zajdeme ke kostelu sv. Jakuba (neb tam straší též, ale kromě toho je to jeden z nejzajímavějších kostelů v Praze), povíme si, k čemu sloužil Ungelt, kde se asi narodil Karel IV. a rozhlédneme se po Staroměstkém náměstí, které je bez přehánění velkolepou učebnicí architektury. Samozřejmě, že se podíváme na Staroměstskou radnicii, Orloj a místo, kde nám popravili 27 pánů. A pak už naše cesta povede křivolakými uličkami Starého Města směrem k Vltavě. 

 

Objednávka - Stověžatá kráska

Objednávat procházku Stověžatá kráska můžete také na emailu info@strasidelnapraha.cz, nebo telefonicky na čísle +420 603 215 324. Vyhrazujeme si možnost termín přesunout náhradním termínem. Z důvodů nízké účasti.

Dárky

Chcete potěšit své blízké?

Darujte některou z exkurzí ve formě dárkového certifikátu. Takovým dárkem překvapíte a potěšíte! Průvodce se bude věnovat jen a jen vám. Tempo, trasa a náplň vycházky tak může být přizpůsobena zcela vašim individuálním představám a požadavkům.

Dárkový certifikát

Cena dárkového certifikátu je 1 800 Kč. Voucher vám vytiskneme na ruční papír, originálně zabalíme a doručíme na vámi udanou adresu. Poštovné je v ceně. Dárkový poukaz je platný pro skupinu max 6 osob, každá další osoba za příplatek 150 Kč (možno doplatit u průvodce). Platnost dárkového poukazu je 1 rok.

Objednat dárkový certifikát

Další procházky Prahou

 • Dopřejte si procházku po Praze s rodinou či přáteli. Průvodce se bude věnovat pouze Vám! Vyberete trasu, která se Vám libí, termín, který Vám vyhovuje a hurá s námi za dobrodružstvím, zábavou a poučením. Voucher je určen pro šest osob, případné osoby navíc za mírný příplatek. Děti do šesti let zdarma. 

 • Milí přátelé, zde přinášíme základní program našich procházek.

  Budeme jej podle vašeho zájmu průběžně doplňovat.

  Pro větší skupiny zajistíme na kteroukoliv procházku individuální termín.

  Volejte prosím 603 215 324 (Eva Hotovcová, Eliška Lengálová).

  Těšíme  se na vás :)

 • Partneři: