Vyšehrad pro dospělé, aneb Jak to bylo doopravdy (B,D)

Vyšehrad všichni známe jako místo, kde prý sídlili dávní vládci českého národa. Založil ho kníže Krok, jeho dcera Libuše odtud věštila slávu Praze, provdala se tu za svého Přemysla a přivedla na svět syna. Alespoň to tvrdí Kosmas, Jirásek a další. Jak to ale bylo doopravdy, toť otázka! Věřte či nevěřte, Libuše byla pěkné číslo! Měla prý zástupy milenců a uměla se jich dokonale zbavovat. Pravda, poněkud brutálně.

První královský palác vznikl na Vyšehradě prý kvůli nevěře. Postavil ho v 11. století král Vratislav II.  Karel IV., který se snažil vrátit Vyšehradu jeho zašlou slávu, byl také kousek. Jistě vás bude zajímat například to, jak v  mládí rád provokoval a vysloužil si tím dokonce papežské napomenutí. 

Kromě toho na Vyšehradě dost straší. Dokonce se tam zjevuje jedno naprosto unikátní strašidlo, které je evropskou raritou. Přítomnost tohoto ducha svědčí o opilství některých návštěvníků a obyvatel Vyšehradu. O podivných zjeveních na Vyšehradě máme spoustu zpráv. Celá řada z nich pochází od vojáků, kteří v této pozdější barokní vojenské pevnosti museli držet stráž. A když už bude řeč o životě vojenském, pití a karbanu, zmíníme se i o povětrných ženštinách, které k příslušníkům armád nikdy neměly daleko. Vyprávění to bude místy opravdu ostřejší. A protože bychom velmi neradi narušovali mravní výchovu mládeže, je tato procházka přístupná až od 18 let.

Objednávka - Vyšehrad pro dospělé, aneb Jak to bylo doopravdy (B,D)

Objednávat procházku Vyšehrad pro dospělé, aneb Jak to bylo doopravdy (B,D) můžete také na emailu info@strasidelnapraha.cz, nebo telefonicky na čísle +420 603 215 324. Vyhrazujeme si možnost termín přesunout náhradním termínem. Z důvodů nízké účasti.

Dárky

Chcete potěšit své blízké?

Darujte některou z exkurzí ve formě dárkového certifikátu. Takovým dárkem překvapíte a potěšíte! Průvodce se bude věnovat jen a jen vám. Tempo, trasa a náplň vycházky tak může být přizpůsobena zcela vašim individuálním představám a požadavkům.

Dárkový certifikát

Cena dárkového certifikátu je 2 290 Kč (elektronická podoba). Případně vám voucher vytiskneme na ruční papír, originálně zabalíme a doručíme na vámi udanou adresu. Cena je 2 700 Kč. Poštovné je v ceně. Dárkový poukaz je platný pro skupinu max 6 osob, každá další osoba za příplatek 300 Kč (možno doplatit u průvodce). Platnost dárkového poukazu je 1 rok.

Objednat dárkový certifikát

Další procházky Prahou

  • Partneři: