Tajemné Litoměřice, aneb Kterak tovaryš Matěj ke štěstí přišel

Litoměřice patří k nejkrásnějším místům na severu naší země. Toto královské město leží na soutoku řeky Labe a Ohře pod magickou horou Radobýlem a pyšní se nádherným historickým jádrem. Mnoho českých panovníků, včetně otce vlasti Karla IV., sem s oblibou zajíždělo. Nemalou roli v oblíbenosti města jistě hrálo lahodné víno, které poskytují vinice v jeho okolí. Však jeho kvality chválili mnozí včetně humanisty Stránského, který byl litoměřickým radním, či známého ctitele českého jazyka Bohuslava Balbína. Jistě i Karel Hynek Mácha, jehož osoba bude navždy s městem spjata, věděl, jak skvěle chutná.

Litoměřice se však mohou pochlubit také řadou originálních legend a tajemných příběhů. V řadě z nich sehrávájí roli místní kati, kteří, jak se zdá, ve svém oboru nad jiné vynikali. Zajímat vás bude jistě i fakt, že v litoměřických podzemních chodbách, které jsou z části přístupné veřejnosti, je uložen poklad. A ten stále čeká na své objevení. V gotickém hradě, který nechal přestavět Karel IV.,  straší. Prý sám král a císař přicházívá na kontrolu... Ale jedním z nejzajímavějších litoměřických strašidel je tovaryš Matěj, který pravidelně navštěvuje starou věž středověkého opevnění, ve které je nyní umístěma unikátní Dílna ručního papíru. Pokud budete mít chuť a čas, můžete po procházce městem navštívit i toto místo. Dozvíte se, jak se vyráběl a vyrábí papír a uvidíte tradiční ruční výrobu.

Objednávka - Tajemné Litoměřice, aneb Kterak tovaryš Matěj ke štěstí přišel

Objednávat procházku Tajemné Litoměřice, aneb Kterak tovaryš Matěj ke štěstí přišel můžete také na emailu info@strasidelnapraha.cz, nebo telefonicky na čísle +420 603 215 324. Vyhrazujeme si možnost termín přesunout náhradním termínem. Z důvodů nízké účasti.

Dárky

Chcete potěšit své blízké?

Darujte některou z exkurzí ve formě dárkového certifikátu. Takovým dárkem překvapíte a potěšíte! Průvodce se bude věnovat jen a jen vám. Tempo, trasa a náplň vycházky tak může být přizpůsobena zcela vašim individuálním představám a požadavkům.

Dárkový certifikát

Cena dárkového certifikátu je 2 290 Kč (elektronická podoba). Případně vám voucher vytiskneme na ruční papír, originálně zabalíme a doručíme na vámi udanou adresu. Cena je 2 700 Kč. Poštovné je v ceně. Dárkový poukaz je platný pro skupinu max 6 osob, každá další osoba za příplatek 300 Kč (možno doplatit u průvodce). Platnost dárkového poukazu je 1 rok.

Objednat dárkový certifikát

Další procházky Prahou

 • Milí přátelé, zde přinášíme základní program našich procházek.

  Budeme jej podle vašeho zájmu průběžně doplňovat.

  Pro větší skupiny zajistíme na kteroukoliv procházku individuální termín.

  Volejte prosím 603 215 324 (Eva Hotovcová, Eliška Lengálová).

  Těšíme  se na vás :)

   

 • Dopřejte si procházku po Praze s rodinou či přáteli. Průvodce se bude věnovat pouze Vám! Vyberete trasu, která se Vám libí, termín, který Vám vyhovuje a hurá s námi za dobrodružstvím, zábavou a poučením. Voucher je určen pro šest osob, případné osoby navíc za mírný příplatek. Děti do šesti let zdarma. 

 • Partneři: