Tajemství pražských ostrovů (B)

 

Osvědčený mix historie, architektury a příběhů ze života zasazený tentokrát do malebného rámu řeky a zeleně.

Modrý pás řeky Vltavy zdobí Prahu jako skvostný opasek plný perel. Oněmi vzácnými perlami jsou pražské ostrovy. Některé z perel září bez větší změny po staletí, některé byste naopak dnes už marně hledali. Přijměte naše pozvání a  vyslechněte příběhy, které zelené oázy vyprávějí.

Pražské ostrovy právem  patří ke stále vyhledávanějším výletním místům. Naši vycházku započneme u kostela Panny Marie Vítězné na Malé Straně (zastávka tramvaje Hellichova) a poté se vydáme k řece. Dozvíte se, jak se žilo na vltavských březích, a čí obydlí byste našli v „zemi nikoho“. Povíme si, jak vypadal společenský život na Slovanském i Střeleckém ostrově, a jaké významné osobnosti byste tu mohli potkat. Vyprávět si budeme i o ostrovech již dávno zmizelých.  Prozradíme, co má společného věznice a velrybí kostice i místo jakého kulturního svatostánku byste dříve našli solnici. Uslyšíte, jaká byla nejoblíbenější lidová zábava na Střeleckém ostrově a čím, může být, obzvláště dámám, nebezpečné žofínské ovzduší. Víc už ale prozrazovat nebudeme. Nechte se překvapit :) 

 

Objednávka - Tajemství pražských ostrovů (B)

Objednávat procházku Tajemství pražských ostrovů (B) můžete také na emailu info@strasidelnapraha.cz, nebo telefonicky na čísle +420 603 215 324. Vyhrazujeme si možnost termín přesunout náhradním termínem. Z důvodů nízké účasti.

Dárky

Chcete potěšit své blízké?

Darujte některou z exkurzí ve formě dárkového certifikátu. Takovým dárkem překvapíte a potěšíte! Průvodce se bude věnovat jen a jen vám. Tempo, trasa a náplň vycházky tak může být přizpůsobena zcela vašim individuálním představám a požadavkům.

Dárkový certifikát

Cena dárkového certifikátu je 2 290 Kč (elektronická podoba). Případně vám voucher vytiskneme na ruční papír, originálně zabalíme a doručíme na vámi udanou adresu. Cena je 2 700 Kč. Poštovné je v ceně. Dárkový poukaz je platný pro skupinu max 6 osob, každá další osoba za příplatek 300 Kč (možno doplatit u průvodce). Platnost dárkového poukazu je 1 rok.

Objednat dárkový certifikát

Další procházky Prahou

  • Partneři: