Tajemné Litoměřice, aneb Kterak tovaryš Matěj ke štěstí přišel

Litoměřice patří k nejkrásnějším místům na severu naší země. Toto královské město leží na soutoku řeky Labe a Ohře pod magickou horou Radobýlem a pyšní se nádherným historickým jádrem. Mnoho českých panovníků, včetně otce vlasti Karla IV., sem s oblibou zajíždělo. Nemalou roli v oblíbenosti města jistě hrálo lahodné víno, které poskytují vinice v jeho okolí. Však jeho kvality chválili mnozí včetně humanisty Stránského, který byl litoměřickým radním, či známého ctitele českého jazyka Bohuslava Balbína. Jistě i Karel Hynek Mácha, jehož osoba bude navždy s městem spjata, věděl, jak skvěle chutná.

Litoměřice se však mohou pochlubit také řadou originálních legend a tajemných příběhů. V řadě z nich sehrávájí roli místní kati, kteří, jak se zdá, ve svém oboru nad jiné vynikali. Zajímat vás bude jistě i fakt, že v litoměřických podzemních chodbách, které jsou z části přístupné veřejnosti, je uložen poklad. A ten stále čeká na své objevení. V gotickém hradě, který nechal přestavět Karel IV.,  straší. Prý sám král a císař přicházívá na kontrolu... Ale jedním z nejzajímavějších litoměřických strašidel je tovaryš Matěj, který pravidelně navštěvuje starou věž středověkého opevnění, ve které je nyní umístěma unikátní Dílna ručního papíru. Pokud budete mít chuť a čas, můžete po procházce městem navštívit i toto místo. Dozvíte se, jak se vyráběl a vyrábí papír a uvidíte tradiční ruční výrobu.

Objednávka - Tajemné Litoměřice, aneb Kterak tovaryš Matěj ke štěstí přišel

Objednávat procházku Tajemné Litoměřice, aneb Kterak tovaryš Matěj ke štěstí přišel můžete také na emailu info@strasidelnapraha.cz, nebo telefonicky na čísle +420 603 215 324. Vyhrazujeme si možnost termín přesunout náhradním termínem. Z důvodů nízké účasti.

Dárky

Chcete potěšit své blízké?

Darujte některou z exkurzí ve formě dárkového certifikátu. Takovým dárkem překvapíte a potěšíte! Průvodce se bude věnovat jen a jen vám. Tempo, trasa a náplň vycházky tak může být přizpůsobena zcela vašim individuálním představám a požadavkům.

Dárkový certifikát

Cena dárkového certifikátu je 2 290 Kč (elektronická podoba). Případně vám voucher vytiskneme na ruční papír, originálně zabalíme a doručíme na vámi udanou adresu. Cena je 2 700 Kč. Poštovné je v ceně. Dárkový poukaz je platný pro skupinu max 6 osob, každá další osoba za příplatek 300 Kč (možno doplatit u průvodce). Platnost dárkového poukazu je 1 rok.

Objednat dárkový certifikát

Další procházky Prahou

  • Partneři: