Tajemství kata Mydláře, aneb po stopách katovského řemesla (B)

Povolání kata provázelo lidstvo od nepaměti. Pouhá přítomnost mistra popravčího, představitele nejhlubšího dna lidské společnosti, vyvolávala v lidech nevoli a obavy. Zároveň byl kat ale i nepostradatelným lékařem a ranhojičem, jehož pomoc pod rouškou noci lidé nezřídka vyhledávali.

Poodhalte spolu s námi tajemství katovského řemesla. Jak se vlastně žilo mistrům popravčím? Co bylo jejich denním chlebem a jak fungovalo právo útrpné?

Provedeme vás nejmagičtější částí Prahy - Starým a Židovským Městem. Během vycházky se budeme věnovat i výjimečnému Janu Mydláři, který nejenže na rozdíl od ostatních katů na veřejnosti neskrýval svou tvář, ale v mnohém nad ostatními katy vynikal. Vydejte se s námi nejen po jeho stopách a dozvíte se, odkud se vzal název Kaprovy ulice, jak to bylo s popravou 27 českých pánů, kde byste kdysi našli márnici a za co byl potrestán slovutný divotvůrce Edward Kelley. Tušíte, jaké se dříve udílely tresty, jak to chodilo ve vězení a na popravišti? Rádi vám to prozradíme. :)

Procházka není vhodná pro malé děti

Objednávka - Tajemství kata Mydláře, aneb po stopách katovského řemesla (B)

Objednávat procházku Tajemství kata Mydláře, aneb po stopách katovského řemesla (B) můžete také na emailu info@strasidelnapraha.cz, nebo telefonicky na čísle +420 603 215 324. Vyhrazujeme si možnost termín přesunout náhradním termínem. Z důvodů nízké účasti.

Dárky

Chcete potěšit své blízké?

Darujte některou z exkurzí ve formě dárkového certifikátu. Takovým dárkem překvapíte a potěšíte! Průvodce se bude věnovat jen a jen vám. Tempo, trasa a náplň vycházky tak může být přizpůsobena zcela vašim individuálním představám a požadavkům.

Dárkový certifikát

Cena dárkového certifikátu je 2 290 Kč (elektronická podoba). Případně vám voucher vytiskneme na ruční papír, originálně zabalíme a doručíme na vámi udanou adresu. Cena je 2 700 Kč. Poštovné je v ceně. Dárkový poukaz je platný pro skupinu max 6 osob, každá další osoba za příplatek 300 Kč (možno doplatit u průvodce). Platnost dárkového poukazu je 1 rok.

Objednat dárkový certifikát

Další procházky Prahou

  • Partneři: